Park Inn by Radisson Nevsky St. Petersburg Hotel

Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Odalar
1
Kişi
Çocuk

Hermitaj Devlet Kültür ve Tarih Müzesi

Dünyanın en büyük, en eski ve en saygın müzelerinden biri olan Hermitaj Devlet Müzesi, etkileyici St.Petersburg’a gelen her misafirin mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir. Büyüleyici güzelliği ile ünlü şehrin merkezinde, Neva nehri kıyısında bulunan bu müze St.Petersburg’un en önemli yerleri arasında yer almaktadır.

İmparotoriçe Büyük Ekaterina (2.Ekaterina) tarafından 1764 yılında kurulan Ermitaj Müzesi, bir kaç yüz tablo içeren bir koleksiyondan başlayıp  altı binadan oluşan dev bir komplekse dönüşmüştür. Bugün müze koleksiyonunda, Paleolit döneminden kalma eşyalardan başlayarak Rönesans dönemine ait şaheserlere kadar üç milyona yakın parça bulunmaktadır.

St.Petersburg müzesi ve diğer sanat yerlerini ziyaret edebilirsiniz
Hermitaj Devlet Müzesinin güzel sanatların baş merkezi olmasının yanısıra otel yakınlarında bulunan ve eşsiz sahne performanslarını sergileyen Mariinsky Tiyatrosuna ziyaret sizi opera ve bale dünyasına götürüp unutulmaz anlar yaşatacaktır. Tiyatroda Tchaikovsky, Rimsky-Korsakov gibi büyük Rus bestekarlarının eserleri  yer almaktadır.

Mimari açıdan St.Petersburg’un en etkileyici binası – Dökülen Kan Üzerinde Kurtarıcı Kilisesi, Ermitaj Müzesinden 15 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Yakınlarda ayrıca ERARTA Çağdaş Sanat Müzesi ve Galerisi de yer alıyor. Bu müze St.Petersburg’un daha modern müzelerinden biri olup görülecek yerlerden biridir.

Haftanın yedi günü ziyaretlere açık olan Hermitaj Devlet Müzesine giriş biletleri, Kışlık Sarayın fuayesindeki gişelerden veya müzenin web-sitesinden satın alınabilir.

Park Inn by Radisson Nevsky St. Petersburg Otel’de, Hermitaj Devlet Müzesinin yakınlarında kalabilirsiniz
Dünyanın en büyük kültür ve sanat merkezlerinden biri olan St.Petersburg, kültür gezilerine gelenlere bir çok olanak sunmakta, ve bu olanakların bir çoğu Park Inn by Radisson Nevsky St. Petersburg Hotel’e çok yakındır. Hermitaj Devlet Müzesine yürüme mesafesindeki St.Petersburg Oteli, bu tarihsel Rus şehrini keşfetmek için mükemmel bir yerdir.

Park Inn by Radisson Nevsky St. Petersburg Otel’de odanızı hemen ayırtabilirsiniz.