Park Inn by Radisson Nevsky St. Petersburg Hotel

Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Odalar
1
Kişi
Çocuk

Moskovskiy Tren Garı

Neo-rönesans tarzında dekore edilen Moskovskiy Tren Garı binası, St.Petersburg’un en büyük toplu ulaşım bağlantı noktasında ziyaretçilerini karşılamaktadır.

Ünlü Nevsky Prospekt’te bulunan Moskovskiy Tren Garının etrafı bir çok muhteşem bina, mağaza ve modern barla çevrilidir. Misafirlerinin Moskovskiy Tren Garı üzerinden St.Petersburg’un her noktasına ulaşabilecekleri Park Inn by Radisson Nevsky St.Petersburg Hotel de Gara yakın bulunmaktadır.

Moskovskiy Tren Garının tarihi ve rotaları
1.Nikolay şerefine ilk önce Nikolaevskiy adı verilen bu tren garının adı Ekim Devriminden sonra Oktyabrskiy (Ekim) Garı olarak değiştirilmişti. 1950 ile 1967 yılları arasında iki kere Gar tadilatları yapıldı, 1993 yılında ise Büyük Petro’nun tunç heykeli yerleştirildi.

Seyahat edenler, Moskovskiy Tren Garından Rusya’nın Güney ve Merkez bölgelerine ve ayrıca dünyanın en derin yeraltı ulaşım sistemi olan St.Petersburg metrosunun Mayakovskaya ve Ploşçad Vosstaniya metro istasyonlarına ulaşabilirler.

Tren Garı ayrıca Moskova – St.Petersburg demir yolu hattının son istasyonudur. 1951 yılında açılan ve uzunluğu 600 kilometreyi aşan bu hat günlük olarak binlerce yolcu taşımaktadır.

Moskovskiy Garına bir çok demir yolu ulaşım aracı gelir. Uzun mesafe ekspres trenleri yolda sadece birkaç yerde durur, bu trenlerde restoran ve servis personeli gibi birinci sınıf hizmetleri bulunmaktadır. Sıradan trenler ise en fazla 100 km’lik bir rota yapar ve hizmetleri sınırlıdır.

St.Petersburg Garının yakınındaki Oteller
St.Petersburg’ta gara yakın olan bir otel arıyorsanız Park Inn by Radisson Nevsky St.Petersburg Oteli’ni tercih edin. Bu otel, Gardan yalnızca 50 m mesafesinde eşsiz ve rahatlatıcı bir atmosfer sunmaktadır. Park Inn by Radisson Nevsky St.Petersburg Otel misafirlerine seyahatlerine veya şehir turlarına devam etmeden önce dinlenmeleri için konforlu odalar sunar.

St.Petersburg otelinde odanızı ayırtın.