Park Inn by Radisson Nevsky St. Petersburg Hotel

Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Odalar
1
Kişi
Çocuk

Nevsky Prospekt

St.Petersburg’un en önemli caddesi olan Nevskiy Prospekt’te şehrin en popüler bar, kafe, mağaza ve restoranları bulunmaktadır. Nevskiy Prospekt, Admiralteystvo’nun (Donanma  Binası) altın kaplamalı külahından Moskovskiy Tren Garına kadar uzanan bir caddedir.

Cadde planı Fransız mimar Alexandre Jean Baptiste LeBlond tarafından yapılan Nevskiy Prospekt 13.yüzyıldan itibaren İsveçli ve Alman istilacılarına karşı kazandığı büyük zaferler sayesinde Rus halkının büyük önem verdiği Aleksandr Nevskiy onuruna inşa edilmiştir.

St.Petersburg’un en güzel yerlerini Nevskiy Prospekt’te keşfedebilirsiniz
Misafirler, Nevsky Prospekt’te bulunan tarihi yerlerini ziyaret ederek, mağazaları gezerek veya sadece yürüyüş yaparak bu hayat dolu Avrupa şehrinin mimarisinin tadına varabilecekler.

Şehrin tarihi mirasını yakından tanımak isteyenler gezisine Ploşçad İskusstv – Sanatlar Meydanından başlayabilirler. Buradan Sovyetlerin çöküşü ve 1989 yılında gerçekleşen Berlin duvarının yıkılması dahil olmak üzere Rusya tarihinin bir çok dönüm noktasına ait sanat eserlerini görebileceğiniz Russkiy (Rus) Müzesine geçebilirsiniz.

Nevskiy Prospekt’in diğer tarafında misafirler 2.Ekaterina’nın tunç heykelini, Aleksandr Nevskiy manastırını, daha önce Devlet Din ve Ateizm Müzesinin bulunduğu ve Roma’daki San Pietro bazilikasına benzeterek inşa edilmiş olan Kazan Katedralini görebilirler.

Gün batımından sonra Yaz Bahçesi ve Büyük Petro’nun Sarayı, dinlenmeniz için en uygun yerdir. 12 hektar alana sahip bu parka eskiden piknik ve gezi yapmak üzere yalnızca zengin ve önemli kişiler kabul edilirdi.

Park Inn by Radisson Nevsky St. Petersburg Oteli’ni tarihi yerleri görebilmek için tercih edebilirsiniz
St.Petersburg’ta otel seçerken Park Inn by Radisson Nevsky St.Petersburg Hotel’in zarif atmosferini tercih edin. Nevskiy Prospekt’te, Moskova Tren Garı yakınında yer alan bu otel St.Petersburg’un tarihi yerlerini odanızın kapısına kadar getirmiş, ayrıca muhteşem mutfak ve ayrıcalıklı hizmet anlayışını her zaman size sunmaya hazır.

Park Inn by Radisson Nevsky St. Petersburg Hotel’de odanızı ayırtın.